  • A759MS686M1HAAE032
A759MS686M1HAAE032
advertisement
Manufacturer No:
A759MS686M1HAAE032
HK JDW NO:
417-A759MS686M1HAAE032
Purchasing and Inquiry
A759MS686M1HAAE032 Overview
System power is determined by 2.3A @ 100kHz ripple current on a high frequency.The device has an ESR of 32mOhm.To fully perform the function of 115mA @ 120Hz, a ripple current at low frequency must be provided.For stable operation, the operating temperature should be -55°C~125°C.
A759MS686M1HAAE032 Features
2.3A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 32mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~125°C
A759MS686M1HAAE032 Applications
There are a lot of KEMET A759MS686M1HAAE032 applications of aluminum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
A759MS686M1HAAE032
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    50 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    32mOhm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    115mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.3A @ 100kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm