  • A765EB337M0GLAE014
A765EB337M0GLAE014
advertisement
Manufacturer No:
A765EB337M0GLAE014
HK JDW NO:
417-A765EB337M0GLAE014
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A765EB337M0GLAE014
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    A765
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Polymer
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4 V
  • Capacitance
    330 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    158 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.16 A @ 100 kHz