  • A765KN827M0GLAE012
A765KN827M0GLAE012
advertisement
Manufacturer No:
A765KN827M0GLAE012
HK JDW NO:
417-A765KN827M0GLAE012
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
A765KN827M0GLAE012 Overview
In this case, the ESR (Equivalent Series Resistance) is 12mOhm.
A765KN827M0GLAE012 Features
a 12mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
A765KN827M0GLAE012 Applications
There are a lot of KEMET A765KN827M0GLAE012 applications of aluminum polymer capacitors.
  • Motherboards
  • Servers and adapters (laptop power supplies)
  • Switching Power Supply and DC/DC Converter.
  • Miniature high Power Supply.
  • Buck up Power Supplies of CPU(VRM etc.)
  • Medical equipment
  • LED driver power supplies
  • Phone chargers
Step5Bar-code shipping tag
A765KN827M0GLAE012
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    8mm
  • Height
    9.7mm