  • A768EB226M1HLAE048
A768EB226M1HLAE048
advertisement
Manufacturer No:
A768EB226M1HLAE048
HK JDW NO:
417-A768EB226M1HLAE048
Description:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 50V SMD
Step5Bar-code shipping tag
A768EB226M1HLAE048
  • Surface Mount Land Size
    0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Capacitance
    22 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    48mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    55 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.1 A @ 100 kHz