  • A768KE336M1HLAE042
A768KE336M1HLAE042
advertisement
Manufacturer No:
A768KE336M1HLAE042
HK JDW NO:
417-A768KE336M1HLAE042
Description:
CAP ALUM POLY 33UF 20% 50V SMD
Step5Bar-code shipping tag
A768KE336M1HLAE042
  • Surface Mount Land Size
    0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Capacitance
    33 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    42mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    65 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.3 A @ 100 kHz