  • A768MS157M1HLAV024
A768MS157M1HLAV024
advertisement
Manufacturer No:
A768MS157M1HLAV024
HK JDW NO:
417-A768MS157M1HLAV024
Description:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 50V SMD
Step5Bar-code shipping tag
A768MS157M1HLAV024
  • Surface Mount Land Size
    0.425" L x 0.406" W (10.80mm x 10.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    A768, Anti-Vibration
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Capacitance
    150 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    24mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    107.5 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.15 A @ 100 kHz