  • A822K15X7RH5UAA
A822K15X7RH5UAA
advertisement
Manufacturer No:
A822K15X7RH5UAA
HK JDW NO:
886-A822K15X7RH5UAA
Datasheet:
A822K15X7RH5UAA
Description:
A 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A822K15X7RH5UAA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm