  • #A921CY-100M=P3
#A921CY-100M=P3
advertisement
Manufacturer No:
#A921CY-100M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-#A921CY-100M=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
#A921CY-100M=P3
Description:
Quantity:
In Stock : 11331
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
#A921CY-100M=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.244W 6.30mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.77A
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    49mOhm
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.14A
  • Case/Size Code
    2524
  • Rated Current-Max
    1.91A
  • Special Feature
    LOW PROFILE
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm