  • AA0402JR-07820KL
AA0402JR-07820KL
advertisement
Manufacturer No:
AA0402JR-07820KL
HK JDW NO:
898-AA0402JR-07820KL
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AA0402JR-07820KL
Description:
AA Series, Thick Film, 820kOhm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA0402JR-07820KL
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    820kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height
    381μm
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm