  • AAT3215IGV-2.8-T1
AAT3215IGV-2.8-T1
advertisement
Manufacturer No:
AAT3215IGV-2.8-T1
HK JDW NO:
726-AAT3215IGV-2.8-T1
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AAT3215IGV-2.8-T1
Description:
Enable Fixed PMIC microPOWER™ Series SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 1935
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AAT3215IGV-2.8-T1
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    microPOWER™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    150μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 150mA
  • PSRR
    70dB ~ 47dB (1kHz ~ 1MHz)