  • AAT3258ITS-3.3-R
AAT3258ITS-3.3-R
advertisement
Manufacturer No:
AAT3258ITS-3.3-R
HK JDW NO:
726-AAT3258ITS-3.3-R
Package:
8-TSSOJ (0.094, 2.40mm Width)
Datasheet:
Description:
Enable, Manual Reset Fixed PMIC 8-TSSOJ (0.094, 2.40mm Width)
Quantity:
In Stock : 4270
Step5Bar-code shipping tag
AAT3258ITS-3.3-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    8-TSSOJ (0.094, 2.40mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.3V
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable, Manual Reset
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    125μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 300mA
  • PSRR
    67dB ~ 45dB (1kHz ~ 100kHz)
  • Dropout Voltage
    400mV