  • AB-4.9152MHZ-B2-T
AB-4.9152MHZ-B2-T
advertisement
Manufacturer No:
AB-4.9152MHZ-B2-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AB-4.9152MHZ-B2-T
Package:
HC-49/U
Datasheet:
AB-4.9152MHZ-B2-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AB-4.9152MHZ-B2-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/U
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AB
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    4.9152MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    50Ohm
  • Height
    13.462mm
  • Height Seated (Max)
    0.530 13.46mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    5.0038mm