  • AB308-16.000MHZ
AB308-16.000MHZ
advertisement
Manufacturer No:
AB308-16.000MHZ
HK JDW NO:
5-AB308-16.000MHZ
Datasheet:
AB308-16.000MHZ
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
AB308-16.000MHZ
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.118Diax0.315L 3.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    0.003%
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    16pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    8.2042mm
  • Height Seated (Max)
    0.323 8.20mm
  • Length
    8.001mm