  • AB5100SHF-210X297
AB5100SHF-210X297
advertisement
Manufacturer No:
AB5100SHF-210X297
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-AB5100SHF-210X297
Package:
Datasheet:
AB5100SHF-210X297
Purchasing and Inquiry
AB5100SHF-210X297 Overview
AB5100SHF-210X297 Features
Absorbing Sheet
AB50000SHF series
AB5100SHF-210X297 Applications
There are a lot of 3M AB5100SHF-210X297 RFI & EMI Materials applications.
  • Utility Energy
  • LED Lighting
  • Fitness
  • Switch
  • Smart Energy
  • Internet of Things
  • Industrial Logger
  • Low Noise Amplifier
  • Digital Remote
  • LoT applications
Step5Bar-code shipping tag
AB5100SHF-210X297
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Polymer Resin, Metal Flakes
  • Shape
    Rectangular
  • Published
    2014
  • Series
    AB50000SHF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Absorbing Sheet
  • Max Operating Temperature
    185°C
  • Min Operating Temperature
    -13°C
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Shipment
  • Length
    11.693 297.00mm
  • Width
    8.268 210.00mm
  • Thickness
    1.016mm
  • Thickness - Overall
    0.039 1.00mm