  • ABC150-1T15G
ABC150-1T15G
advertisement
Manufacturer No:
ABC150-1T15G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-ABC150-1T15G
Quantity:
In Stock : 72
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABC150-1T15G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    ABC150 (150W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.32 H 101.6mmx50.8mmx33.6mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    110W 150W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    6.67A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC