  • ABC225-1T12L
ABC225-1T12L
advertisement
Manufacturer No:
ABC225-1T12L
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-ABC225-1T12L
Quantity:
In Stock : 15309
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABC225-1T12L
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    ABC225 (225W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.00 H 101.6mmx50.8mmx25.4mm
  • Feature
    DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    113W 225W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    9.37A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC