  • ABC275-1048L
ABC275-1048L
advertisement
Manufacturer No:
ABC275-1048L
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-ABC275-1048L
Quantity:
In Stock : 4008
Step5Bar-code shipping tag
ABC275-1048L
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    ABC275 (275W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 0.75 H 127.0mmx76.2mmx19.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    160W 275W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    3.33A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC