  • ABC450-1T12G
ABC450-1T12G
advertisement
Manufacturer No:
ABC450-1T12G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-ABC450-1T12G
Quantity:
In Stock : 5622
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABC450-1T12G
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    ABC450 (450W)
  • Size / Dimension
    6.50Lx4.00W x 1.61 H 165.1mmx101.6mmx41.0mm
  • Feature
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    250W 450W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    20.8A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC