  • ABC60-3001G
ABC60-3001G
advertisement
Manufacturer No:
ABC60-3001G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-ABC60-3001G
Quantity:
In Stock : 186
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABC60-3001G
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    ABC60 (60W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.20 H 101.6mmx50.8mmx30.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Voltage - Output 1
    5.2V
  • Current - Output (Max)
    8A 1.5A 500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    24V