  • ABM10-25.000MHZ-E20-T
ABM10-25.000MHZ-E20-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM10-25.000MHZ-E20-T
HK JDW NO:
5-ABM10-25.000MHZ-E20-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±20ppm (Stability) 10pF FUND 100Ohm 4-Pin Ultra Mini-CSMD T/R
Step5Bar-code shipping tag
ABM10-25.000MHZ-E20-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ABM10
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.002%
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Depth
    2mm
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohms
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    100Ohm
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm