  • ABM10-48.000MHZ-E20-T
ABM10-48.000MHZ-E20-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM10-48.000MHZ-E20-T
HK JDW NO:
5-ABM10-48.000MHZ-E20-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 189
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABM10-48.000MHZ-E20-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    70Ohm
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2.0066mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABM10
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Depth
    2mm
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70Ohms
  • Load Capacitance
    10pF