  • ABM3-13.560MHZ-B2
ABM3-13.560MHZ-B2
advertisement
Manufacturer No:
ABM3-13.560MHZ-B2
HK JDW NO:
5-ABM3-13.560MHZ-B2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABM3-13.560MHZ-B2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.002%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    13.56MHz
  • Physical Dimension
    L5.0XB3.2XH1.3 (mm)/L0.197XB0.126XH0.051 (inch)
  • Operating Frequency
    13.56MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Drive Level
    10 µW
  • Aging
    5 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    1.3mm