  • ABMM2-19.6608MHZ-E2-T
ABMM2-19.6608MHZ-E2-T
advertisement
Manufacturer No:
ABMM2-19.6608MHZ-E2-T
HK JDW NO:
5-ABMM2-19.6608MHZ-E2-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABMM2-19.6608MHZ-E2-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABMM2
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.142W 6.00mmx3.60mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    19.6608MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    50Ohm
  • Height
    1.1938mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    6.096mm
  • Width
    3.6068mm