  • ABS07-32.768KHZ-7-T
ABS07-32.768KHZ-7-T
advertisement
Manufacturer No:
ABS07-32.768KHZ-7-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABS07-32.768KHZ-7-T
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABS07-32.768KHZ-7-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABS07
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.5mm
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhms
  • Insulation Resistance
    500MOhm
  • Load Capacitance
    7pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    70kOhm
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.5mm