  • ABS25-32.768KHZ-T
ABS25-32.768KHZ-T
advertisement
Manufacturer No:
ABS25-32.768KHZ-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABS25-32.768KHZ-T
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet:
ABS25-32.768KHZ-T
Description:
Crystal, Plastic Molded 32.768Khz, 12.5F, 20Ppm-40+85C, 8 X 4 X 2.5 Rohs Compliant: Yes
Step5Bar-code shipping tag
ABS25-32.768KHZ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABS25
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.150W 8.00mmx3.80mm
  • Tolerance
    0.002%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    3.8mm
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhms
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    50kOhm
  • Height
    2.4892mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    8mm
  • Width
    3.81mm