  • ABT-8-75-1-T
ABT-8-75-1-T
advertisement
Manufacturer No:
ABT-8-75-1-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABT-8-75-1-T
Package:
Module
Datasheet:
ABT-8-75-1-T
Description:
BALUN 45MHZ-870MHZ 75/75 MODULE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABT-8-75-1-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Frequency Range
    45MHz~870MHz
  • Transformer Type
    RF TRANSFORMER
  • Insertion Loss (Max)
    1.0dB
  • Impedance - Unbalanced/Balanced
    75 / 75Ohm