  • AC01P100WA1R3000
AC01P100WA1R3000
advertisement
Manufacturer No:
AC01P100WA1R3000
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-AC01P100WA1R3000
Package:
Datasheet:
AC01P100WA1R3000
Description:
Plug, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 100 Positions AC01 Gold
Quantity:
In Stock : 3977
Step5Bar-code shipping tag
AC01P100WA1R3000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AC01
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Center Strip Contacts
  • Number of Positions
    100
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Stack Height (Mating)
    2.5mm 3mm