  • AC10000001202JAB00
AC10000001202JAB00
advertisement
Manufacturer No:
AC10000001202JAB00
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-AC10000001202JAB00
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AC10000001202JAB00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Series
    AC
  • Size / Dimension
    0.315Diax1.732L 8.00mmx44.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    100/ +180ppm/°C
  • Resistance
    12kOhms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    8mm
  • Length
    44mm
  • Width
    8mm
  • Thickness
    8.001mm