  • ACF321825-471-TD01
ACF321825-471-TD01
advertisement
Manufacturer No:
ACF321825-471-TD01
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACF321825-471-TD01
Package:
1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
Description:
FILTER LC(T) SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACF321825-471-TD01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    ACF
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Flat
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Low Pass
  • Resistance
    150mOhm
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    LC (T-Type)
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.8mm
  • Current Rating
    300mA
  • Frequency
    180MHz
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Number of Channels
    1
  • Max Current Rating
    300mA
  • Test Frequency
    145MHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm
  • Max DC Current
    300mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Circuit Type
    Filter
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    25dB @ 120MHz ~ 180MHz
  • Filter Order
    3rd
  • Resistance - Channel (Ω)
    0.15
  • Attenuation@Freq-Max
    25 dB
  • Height
    0.079 2.00mm