  • ACM-21-261M-T
ACM-21-261M-T
advertisement
Manufacturer No:
ACM-21-261M-T
HK JDW NO:
5-ACM-21-261M-T
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
ACM-21-261M-T
Description:
CMC 300MA 2LN 260 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
ACM-21-261M-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2004
  • Series
    ACM-21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.3A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Impedance @ Frequency
    260Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.397mm