  • ACM-31-601M-T
ACM-31-601M-T
advertisement
Manufacturer No:
ACM-31-601M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ACM-31-601M-T
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
ACM-31-601M-T
Description:
CMC 260MA 2LN 600 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACM-31-601M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    ACM-31
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.063W 3.00mmx1.60mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    800mOhm
  • Current Rating (Max)
    260mA
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Height
    2.0066mm
  • Width
    1.6mm