  • ACMP-1264-102-T
ACMP-1264-102-T
advertisement
Manufacturer No:
ACMP-1264-102-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ACMP-1264-102-T
Description:
CMC 1000 6A 2LN SMD
Step5Bar-code shipping tag
ACMP-1264-102-T
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Abracon LLC
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    ACMP-1264
  • Size / Dimension
    0.492" L x 0.425" W (12.50mm x 10.80mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    14mOhm
  • Current Rating (Max)
    6A
  • Impedance @ Frequency
    1 kOhms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    125V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.252" (6.40mm)