  • ACT45B-101-2P-TL003
ACT45B-101-2P-TL003
advertisement
Manufacturer No:
ACT45B-101-2P-TL003
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACT45B-101-2P-TL003
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
CMC 100UH 150MA 2LN SMD AEC-Q200
Step5Bar-code shipping tag
ACT45B-101-2P-TL003
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    26.988746mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Series
    ACT
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    50V
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    150mA
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Inductance
    100 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Impedance
    5.8kOhm
  • Element Configuration
    Dual
  • Current
    150mA
  • Max DC Current
    150mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Inductance Tolerance
    -30%
  • DC Current
    150mA
  • RMS Current (Irms)
    150mA
  • Series Resistance
    2Ohm
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2Ohm
  • Self Resonant Frequency
    10MHz
  • Current Rating (Max)
    150mA
  • Impedance @ Frequency
    5.8kOhms @ 10MHz
  • Inductance @ Frequency
    100μH @ 100kHz
  • Height
    3mm
  • Length
    4.7mm
  • Width
    3.2004mm
  • Height (Max)
    0.118 3.00mm