  • ACT45R-101-2P-TL001
ACT45R-101-2P-TL001
advertisement
Manufacturer No:
ACT45R-101-2P-TL001
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACT45R-101-2P-TL001
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
CMC 100UH 200MA 2LN SMD AEC-Q200
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACT45R-101-2P-TL001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    ACT
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Depth
    3.2mm
  • Length
    4.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Height
    2.8mm
  • Impedance
    5.5kOhm
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Current
    200mA
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Filter Type
    Signal Line
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Shielding
    Shielded
  • Rated Voltage
    50V
  • Tolerance
    50%
  • Inductance
    100 μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5Ohm
  • Impedance @ Frequency
    5.5kOhm @ 10MHz
  • Max DC Current
    200mA
  • Number of Lines
    2
  • Inductance @ Frequency
    100μH @ 100kHz