  • AD5262BRU50-REEL7
AD5262BRU50-REEL7
advertisement
Manufacturer No:
AD5262BRU50-REEL7
HK JDW NO:
699-AD5262BRU50-REEL7
Package:
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
AD5262BRU50-REEL7
Description:
Digital Potentiometers SPI
Step5Bar-code shipping tag
AD5262BRU50-REEL7
  • Package / Case
    16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    16-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Tolerance
    ±30%
  • Feature
    Cascade Pin
  • Part Status
    Obsolete
  • Resistance
    50kOhm
  • Voltage - Supply
    4.5V~16.5V ±5V
  • Configuration
    Potentiometer
  • Interface
    SPI
  • Number of Circuits
    2
  • Memory Type
    Volatile
  • Number of Taps
    256
  • Resistance - Wiper (Ω) (Typ)
    60
  • Temperature Coefficient (Typ)
    35ppm/°C