  • AD9411BSVZ-200
AD9411BSVZ-200
advertisement
Manufacturer No:
AD9411BSVZ-200
HK JDW NO:
699-AD9411BSVZ-200
Package:
100-TQFP Exposed Pad
Datasheet:
AD9411BSVZ-200
Description:
10 Bit 0.5mm ADC 3.3V 100-TQFP Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
AD9411BSVZ-200
  • Package / Case
    100-TQFP Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    100
  • Configuration
    S/H-ADC
  • Number of Bits
    10
  • Input Type
    Differential
  • Architecture
    Pipelined
  • Number of Inputs
    1
  • Converter Type
    ADC, PROPRIETARY METHOD
  • Reference Type
    External, Internal
  • Data Interface
    LVDS - Parallel
  • Sampling Rate
    200 MHz
  • Voltage - Supply, Analog
    3.1V~3.6V
  • Voltage - Supply, Digital
    3V~3.6V