  • ADA600F-24-M
ADA600F-24-M
advertisement
Manufacturer No:
ADA600F-24-M
HK JDW NO:
165-ADA600F-24-M
Package:
Datasheet:
ADA600F-24-M
Description:
Quantity:
In Stock : 16113
Step5Bar-code shipping tag
ADA600F-24-M
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    ADA (600W)
  • Size / Dimension
    7.68Lx5.00W x 2.56 H 195.0mmx127.0mmx65.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
  • Power (Watts)
    360W 600W Forced Air
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    15A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    600W
  • Current - Output 1
    25A
  • Height
    65mm
  • Length
    195mm
  • Width
    127mm