  • ADA600F-30-RW
ADA600F-30-RW
advertisement
Manufacturer No:
ADA600F-30-RW
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-ADA600F-30-RW
Package:
Datasheet:
ADA600F-30-RW
Description:
Quantity:
In Stock : 12358
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ADA600F-30-RW
    Select All
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    30V
  • Voltage - Output 1
    30V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    12A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    600W
  • Current - Output 1
    20A
  • Total Power Output-Max
    330W
  • Height
    65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    ADA (600W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    7.68Lx5.00W x 2.56 H 195.0mmx127.0mmx65.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    24
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    360W 600W Forced Air