  • ADA750F-36-TU
ADA750F-36-TU
advertisement
Manufacturer No:
ADA750F-36-TU
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-ADA750F-36-TU
Package:
Datasheet:
ADA750F-36-TU
Description:
Quantity:
In Stock : 14174
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ADA750F-36-TU
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    ADA (750W)
  • Size / Dimension
    6.91Lx5.00W x 2.76 H 175.5mmx127.0mmx70.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    450W 738W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Current - Output (Max)
    12.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    750W
  • Current - Output 1
    31.5A
  • Height
    70mm
  • Length
    230mm
  • Width
    127mm