  • ADM6326-24ARTZ-R7
ADM6326-24ARTZ-R7
advertisement
Manufacturer No:
ADM6326-24ARTZ-R7
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-ADM6326-24ARTZ-R7
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
ADM6326-24ARTZ-R7
Description:
3V3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor1 Channels
Purchasing and Inquiry
ADM6326-24ARTZ-R7 Overview
As far as the mounting terminals of this voltage supervisor are concerned, it has 3 in total. Packaging is in the form of a Tape & Reel (TR). There are 1 functions included in this PMIC so that you can refer to them. This power managment ic consists of 1 channels, each of which can be used independently. Please refer to power management for TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 functions. There are a number of benefits that this PMIC has in common with other Simple Reset/Power-On Reset manage ics. During the reflow process, a peak temperature of 260 is specified for the package. IC management conducts at a voltage of 3V. When 1 is applied to the power ic, it conducts. Taking into account all of the pins, this power management has a total of 3. Power management' mounting is recommended to be done with the Surface Mount type of mounting. It is recommended that the supervisor be set to this temperature: -40°C~85°C TA. During operation, this power management system outputs Push-Pull, Totem Pole. Additionally, there are many other features that can be found inside of the power management, such as [0].
ADM6326-24ARTZ-R7 Features
Simple Reset/Power-On Reset type
ADM6326-24ARTZ-R7 Applications
There are a lot of Rochester Electronics, LLC ADM6326-24ARTZ-R7 Voltage Supervisors applications.
  • Power distribution systems of infant care room
  • Battery-powered equipment
  • Digitally controlled LDO regulators circuit
  • Detection of phase loss
  • External alarm
  • Microprocessor system
  • Power distribution systems of ICU
  • Multi-voltage system
  • Household appliances
  • Magnetic resonance imaging
Step5Bar-code shipping tag
ADM6326-24ARTZ-R7
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.4 V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.96mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    2.4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Length
    2.9mm