  • ADM6326-25ARTZ-R7
ADM6326-25ARTZ-R7
advertisement
Manufacturer No:
ADM6326-25ARTZ-R7
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-ADM6326-25ARTZ-R7
Datasheet:
ADM6326-25ARTZ-R7
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin ADM6326 Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 19399
Step5Bar-code shipping tag
ADM6326-25ARTZ-R7
    Select All
  • Mount
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    3
  • ECCN Code
    EAR99
    MATTE TIN
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.5 V
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.96mm
  • Base Part Number
    ADM6326
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Operating Supply Current
    1μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
  • Voltage - Threshold
    2.5V
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.462V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.537V
  • Threshold Voltage
    +2.5V
  • Undervoltage Threshold
    2.462V
  • Overvoltage Threshold
    2.537V
  • Number of Monitored Inputs
  • Reset Delay Time
    185 ms
  • Length
    2.9mm