  • ADP151ACBZ-2.6-R7
ADP151ACBZ-2.6-R7
advertisement
Manufacturer No:
ADP151ACBZ-2.6-R7
HK JDW NO:
84-ADP151ACBZ-2.6-R7
Package:
4-WFBGA, WLCSP
Datasheet:
ADP151ACBZ-2.6-R7
Description:
Enable Fixed ADP151 PMIC 4 4-WFBGA, WLCSP
Quantity:
In Stock : 262
Step5Bar-code shipping tag
ADP151ACBZ-2.6-R7
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    4-WFBGA, WLCSP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    2.6V
  • Max Output Current
    200mA
  • Accuracy
    1 %
  • Output Voltage 1
    2.6V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.2V
    20μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 200mA
  • Dropout Voltage
    135mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.135V
  • Min Current Limit
    220mA
  • Input Voltage Absolute-Max
    6.5V
  • Length
    0.76mm
  • Height Seated (Max)
    0.66mm
  • Width
    0.76mm