  • ADP151ACPZ-2.7-R7
ADP151ACPZ-2.7-R7
advertisement
Manufacturer No:
ADP151ACPZ-2.7-R7
HK JDW NO:
84-ADP151ACPZ-2.7-R7
Package:
6-UDFN Exposed Pad, CSP
Datasheet:
ADP151ACPZ-2.7-R7
Description:
Enable Fixed Gold ADP151 PMIC 6 6-UDFN Exposed Pad, CSP
Quantity:
In Stock : 334
Step5Bar-code shipping tag
ADP151ACPZ-2.7-R7
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    6
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    2.7V
  • Max Output Current
    200mA
  • Accuracy
    1 %
  • Output Voltage 1
    2.7V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.2V
    20μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 200mA
  • Dropout Voltage
    150mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.15V
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    70dB
  • Voltage Tolerance-Max
    2.5%
  • Min Current Limit
    220mA
  • Length
    2mm
  • Width
    2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
  • Package / Case
    6-UDFN Exposed Pad, CSP
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C