  • ADP2108-1.2-EVALZ
ADP2108-1.2-EVALZ
advertisement
Manufacturer No:
ADP2108-1.2-EVALZ
HK JDW NO:
84-ADP2108-1.2-EVALZ
Package:
600
Datasheet:
Description:
PMIC 600
Quantity:
In Stock : 1
Step5Bar-code shipping tag
ADP2108-1.2-EVALZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    600
  • Number of Pins
    4
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    600mA
  • Operating Supply Voltage
    5.5V
  • Operating Supply Current
    30μA
  • Nominal Supply Current
    30μA
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output
    1.2V
  • Min Input Voltage
    2.3V
  • Frequency - Switching
    3MHz
  • Max Input Voltage
    5.5V