  • AEACAC198013-S5GNR
AEACAC198013-S5GNR
advertisement
Manufacturer No:
AEACAC198013-S5GNR
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AEACAC198013-S5GNR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AEACAC198013-S5GNR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Series
    AEAC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    4G, 5G, GPRS, LTE
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    698MHz~960MHz 1.71GHz~2.69GHz 3.3GHz~3.8GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, Navigation
  • Antenna Type
    Whip, Tilt
  • VSWR
    3.5
  • Number of Bands
    3
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    829MHz 2.2GHz 3.55GHz
  • Height (Max)
    7.795 198.00mm