  • AF1210FR-071K43L
AF1210FR-071K43L
advertisement
Manufacturer No:
AF1210FR-071K43L
HK JDW NO:
898-AF1210FR-071K43L
Datasheet:
AF1210FR-071K43L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.43kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AF1210FR-071K43L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.43kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm