  • AF122-FR-0716K5L
AF122-FR-0716K5L
advertisement
Manufacturer No:
AF122-FR-0716K5L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AF122-FR-0716K5L
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
AF122-FR-0716K5L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AF122-FR-0716K5L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0404 (1010 Metric), Convex
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AF122
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    16.5kOhm
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Case Code (Metric)
    1010
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm