  • AFBR-390525RZ
AFBR-390525RZ
advertisement
Manufacturer No:
AFBR-390525RZ
Manufacturer:
Broadcom Limited
HK JDW NO:
107-AFBR-390525RZ
Package:
Datasheet:
Description:
FIBER OPTIC RECEIVER 5MBAUD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AFBR-390525RZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Manufacturer Package Identifier
    AFBR-390525RZ
  • Published
    2015
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    5A991.B.1
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Body Length or Diameter
    30.46mm
  • Body Breadth
    10.16 mm
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Output Current
    30mA
  • Accessory Type
    Galvanic Insulation Link
  • Forward Current
    10mA
  • Rise Time
    10ns
  • Forward Voltage
    2.2V
  • Fall Time (Typ)
    10 ns
  • Sensing Distance
    25 mm
  • Reverse Voltage
    3V
  • Wavelength
    650 nm
  • Ambient Temperature Range High
    85°C
  • Operating Wavelength-Nom
    650 nm
  • Height
    7.7mm