  • AFD57-24-19PY-LC
AFD57-24-19PY-LC
advertisement
Manufacturer No:
AFD57-24-19PY-LC
HK JDW NO:
795-AFD57-24-19PY-LC
Package:
Datasheet:
AFD57-24-19PY-LC
Description:
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Nickel 19 Positions Bulk Bayonet Lock Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-26482 G Series II, AFD
Step5Bar-code shipping tag
AFD57-24-19PY-LC
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
    Plastic
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Type
    For Male Pins
  • Number of Positions
    19
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    2.3kV
  • Orientation
    Y
  • Current Rating
    7.5A