  • AFD57-24-61SY-6233
AFD57-24-61SY-6233
advertisement
Manufacturer No:
AFD57-24-61SY-6233
HK JDW NO:
795-AFD57-24-61SY-6233
Package:
Description:
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Nickel 61 Positions Bulk Bayonet Lock Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-26482 G Series II, AFD
Step5Bar-code shipping tag
AFD57-24-61SY-6233
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
    Plastic
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Type
    For Female Sockets
  • Number of Positions
    61
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    2.3kV
  • Orientation
    Y
  • Current Rating
    7.5A